+371 26641227
2020.gada 13.augusts
Elvīra, Velga, Rēzija

Sveicam mūsu atbalstītos ultramaratonistus.

Šobrīd ir jau beidzies viens no grūtākajiem ultramaratoniem, kur piedalījās mūsu atbalstītie sportisti Aigars Beks, Dace Linde, Vilmārs Zeme. Esam ļoti priecīgi par šo sportistu sniegumu un lepni paziņojam, ka kopvērtējumā no 109 vietām mūsu sportisti finišēja 15 vietā, bet no MIX komandām 3 vieta. Apsveicam un lai arī turpmāk rezultāti paliek aizvien labāki. Super!!

Sportisti stāsta : ” Nedēļa pirms starta tika pavadīta Mont Blanc masīvā, vairākas naktis mitinoties virs 3000 metriem, lai organismu pieradinātu pie retināta gaisa. Savukārt, pa dienām veicot trekinga kāpienus vairāku stundu garumā, lai pieradinātu kājas pie takām, akmeņiem, kāpšanas. PTL nevar saukt par skrējienu, tas vairāk būtu definējams kā sarežģīts trekings kalnu apvidū, ar daudz kāpšanas elementiem, ļoti smags, brīžiem ļoti riskants, izaicinošs, bet skaists.Visā distancē organizatori nodrošina 2 lielos kontrolpunktus (97.km un 210.km), kuros iespējams gan nomazgāties, paēst, pagulēt uz matracīšiem, saņemt savu rezerves mantu somu, lai atjaunotu pārtikas krājumus mugursomā, nomainītu drēbes, paņemtu baterijas lukturiem un GPS. Lielajos kontrolpunktos bija noteikts arī kontrollaiks, kuros tos slēdz. Mums gan vienā, gan otrā bija kādas 3 stundas rezervei, bet tas arī viss, neko vairāk ar savu ātrumu neizdevās uzkrāt. Pa vidu ik pa 20-30 km ir mazie kontrolpunkti, kuros var paēst pa savu naudu, dažos ir iespēja pagulēt, dažos nav, noskaloties var labākajā gadījumā izlietnē. Var pasēdēt atpūsties, saplānot nākamā posma stratēģiju un.. doties tālāk. Pirmspēdējā posmā 27.augusta vakarā mūs beidzot noķēra pirmais lietus mākonis nedēļas laikā. Blakus ielejā un UTMB skrējējiem tika pamatīgs negaiss, bet vietā, kur mēs atradāmies nolija tikai samērā neliels lietus. Toties, kad nonācām līdz tuvākajam kontrolpunktam, satikām visas komandas, kas gājušas pirms mums, jo sacensības uz brīdi tika apturētas negaisa dēļ, kas kalnos bija sanesis pat sniega kārtu. Citiem pauze bija garāka, bet mums izdevās atpūsties labi ja 10 minūtes, kad saņēmām paziņojumu, ka var turpināt, bet pa alternatīvo ceļu. Kopumā samazināja augstumu par kādiem 400-500m, lai izvairītos no pēdējā bīstamā kalna sniega un slidenu klinšu apstākļos. Svētdienas rītā tikām lejā no kalna un atlika pēdējie 8 km pa līdzenu ceļu līdz Chamonix. Pl 9:01 svētdien 28.augustā ieskrējām (!!!) pilsētā un finišā.No 109 komandām šajā izaicinošajā sacensībā finišēja 48, mēs esam 15.vietā kopvērtējumā un 3.vietā no mix komandām. Milzīgs pārsteigums arī pašiem par tādu rezultātu.
Prieks, ka izdevās LV karogu pārnest pār finiša līniju. Un būsim priecīgi palīdzēt ar padomu tiem drosmīgajiem un trakajiem, kas uzdrošināsies nākamgad pieteikties uz maģisko pasākumu – PTL.
3419470534237134