+371 26641227
2021.gada 29.septembris
Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

SOMU PIELIETOJUMS

Neliels ieskats un ieteikumi, kā un kur labāk izmantot attiecīgā izmēra mugursomas. Lielākas par 45 litru somām netiek izskatītas, jo tad jau ir pārāk daudz līdzi ņemamo mantu variantu. Kaut arī sekojošajos variantos pastāv dažādas variācijas, tomēr neliels ieskats, kam būtu jāpievērš uzmanība tomēr ir, sevišķi cilvēkiem ar mazāku šāda veida pieredzi. Uzrādītais svars tiek norādīts, kā optimālais/maksimālais šāda izmēra mugursomām. Sieviešu somas parasti ir par pāris litriem mazākas, jo, ja tās būtu tikpat lielas, cik vīriešu, īpašā sieviešu formas funkcija tomēr nedarbotos, tā kā tai vajadzētu. Tas gan vairs neattiecas uz lielākām mugursomām, jo tās ļauj rast citus problēmas risinājumus.

45 litru ietilpība
Somas ar 45 un vairāk litru ietilpību iespējams izmantot pārgājienos ar nakšņošanu vienu vai divas naktis, atkarībā, cik paredzēts ņemt līdzi pārtiku. Šajā gadījumā tiek izskatīts variants ar divvietīgo telti, kaut citreiz šī vienība var tikt sadalīta starp dalībniekiem. Šāda tilpuma somas ir ļoti ērti izmantojamas ziemas pārgājieniem. Klinškāpšanas somas ar šādu ietilpību arī labi var tikt izmantotas ziemas ekskursijās, bet pieredzējuši kāpēji šāda tilpuma somās spēs salikt arī ziemas nakšņošanas inventāru.

Inventāra saraksts: divvietīga telts, guļammaiss, matracītis, deglis, degviela, trauki gatavošanai un ēšanai, pārtika, mitrumizturīga jaka, mitrumizturīgas bikses, flīsa jaka, cimdi, cepure, galvas lukturis, aptieciņa, trekinga nūjas, divu litru trauks ūdenim, karte, kompass, GSP.

Kopējais svars 11kg.

35 litru ietilpība
35 litru somas ir vispopulārākās dēļ to plašajām izmantošanas iespējām. Soma ir pietiekami liela vienas dienas ziemas pārgājieniem, padarot to par četrsezonu somu. Tāpat šī soma ir pietiekami liela vienas nakts pārgājieniem sevišķi vasaras sezonā. Tālāk uzskaitītas lietas brīvi var salikt šāda tilpuma somā un vēl paliks brīva vieta. Šāda tilpuma klinškāpšanas somas ir ļoti populāras, jo ir ideāli piemērotas šādai nodarbei.

Inventāra saraksts: pārtika un dzeramais, mitrumizturīga jaka, mitrumizturīgas bikses, ziemas jaka, flīsa jaka, galvas lukturītis, cimdi, cepure, aptieciņa, trekinga nūjas, divu litru trauks ūdenim, patvērums neparedzētai nakšņošanai, karte, kompass, GPS.

Kopējais svars 6.5 kg.

25 litru ietilpība
25 litru somas ir lieliskas dienas pārgājieniem pavasarī, vasarā un rudenī, bet ziemā lielākoties cilvēkiem nāksies pacīnīties, lai ieliktu lieku ziemas jaku. Ja inventārs ir speciāls – viegls un kompakts, tad šo somu var izmantot visu gadu. Arī multipiču kāpieniem šī soma būs lieliski piemērota, tomēr līdz piekļuvei pie maršruta, virve būtu jāstiprina somas ārpusē.

Inventāra saraksts: pārtika, mitrumizturīga jaka, mitrumizturīgas bikses, flīsa jaka, galvas lukturītis, cimdi, cepure, aptieciņa, trekinga nūjas, divu litru trauks ūdenim, karte, kompass, GPS.

Kopējais svars 5 kg.