+371 26641227
2021.gada 29.septembris
Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

Mēs atbalstam Projektu „The Slowest Way to Rio” KRASTS ir sasniegts!

Sveicam Bored of Borders ar krasta sasniegšanu. Malači, Jums tas izdevās! Kopā paveikts 6000 km. Paldies puišiem par šo grandiozo notikumu, kurš ilgi paliks atmiņā, gan Kārlim un Gintam, gan arī visiem, kuri sekoja līdzi puišu piedzīvojumiem okeānā.

Mērķis:

100 dienās ar airu laivu veikt distanci no Luderitz, Namībijā līdz XXXI Vasaras Olimpisko un Paralimpisko spēļu norises vietai Riodežaneiro Brazīlijā.
Ceļā netiks izmantoti motori, buras vai citi ārēji dzinējspēki, turklāt līdzi nedosies atbalsta transports vai glābšanas kuģis — viss maršruts tiks veikts, paļaujoties tikai uz pašu spēkiem.
Par projektu
Projekta norise: 2016. gada maijs–augusts
Distances garums: 6000 km no Luderitz līdz Riodežaneiro tiks veikti ar okeāna airu laivu, šķērsojot Atlantijas okeānu.

Filosofija:
Mūsuprāt pasaulē pārāk liels uzsvars tiek likts uz tādiem rādītājiem, kā „ātrāk”, „vairāk” un „efektīvāk”, bieži vien aizmirstot par to, kas notiek mums apkārt un kā mūsu rīcība ietekmē pasauli, kurā dzīvojam. Mēs dosimies uz Rio pa „lēnāko ceļu”, nevis vienkārši, par katru cenu nonākot no viena punkta otrā, bet pamanot katru ceļa kilometru, katru okeāna jūdzi un šī ceļojuma laikā neradot nekādu kaitējumu apkārtējai videi.

 

Komanda:
Kārlis Bardelis. Jau īstenojis vairākus izaicinājumu pilnus piedzīvojumus – piemēram, 60 dienas ilgs un 6247 km garš pārbrauciens ar apvidus skrituļslidām no tālākā Eiropas ziemeļu punkta Nordkapa līdz tālākajam dienvidu punktam Gibraltāra ragam (2013. gadā). „Pedal for no Medal” labdarības velobrauciens no Rīgas līdz Sočiem, kur notika 2014. gada ziemas Olimpiskās spēles, 17 dienās ar velosipēdu veicot 2840 kilometrus. Projekta laikā tika savākti ziedojumi vairāk kā 8000 EUR apmērā Bērnu slimnīcas rekonsturkcijai. Ar slēpēm šķērsota Somija, pa polārā loka līniju veicot 250 km pa mazapdzīvotu apvidu (2014. gadā). 2014. gada vasarā dalība labdarības velomaratonā „Baltijas ceļš”, 24 stundās veicot 600 km garu distanci pāri visām trim Baltijas valstīm.

Gints Barkovskis. Iepriekšējās inkarnācijās Gints izpildījies dažādos svarīgos un mazāk svarīgos amatos žurnālistikā, filmu industrijā, pedagoģijā, privātās uzņēmējdarbības sektorā, tai skaitā vairākus gadus sēdējis vienā kamerā ar Kārli vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupā, kur dažreiz ikdienu padarījuši krāsaināku ar stāstiem par piedzīvojumiem. Ginta dienaskārtībā ir bijuši gan Alpi, gan Kaukāza gan Himalaju kalni. Līksmā dzīves uztvere pāršķīrusi jaunu lappusi, kur cik vien tālu redzams plešās Atlantijas okeāns.
Gints par sevi: ”Jo vairāk dzīvoju, jo paliek jautrāk. Jo vairāk tieku vaļā no visa liekā, jo biežāk un jo skaļāk es smejos. Tā es atklāju smieklu jogu un iesaku arī citiem smieties no sirds. Un jo biežāk, jo labāk.”

 

Seko līdzi jaunumiem: http://www.boredofborders.com/