+371 26641227
2021.gada 29.septembris
Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

Mēs atbalstām Anastāsiju Bosihu un Vladimiru Žilkinu unikālā projektā – „Lielais Himalaju Ceļš”

No garā ceļojuma ir atgriezušies mūsu atbalstītie Anastasija Bosiha un Vladimirs Žilkins, uzreiz kļūstot par slavenībām. Tas, ko viņi pieveica šajās 110 dienās ir fantastiski un tajā pašā laikā grūti izprotams cilvēkam, kuram šāda veida gājieni nav pieredzēti. 

Anastasija un Vladimirs 110  dienu garumā nogāja 1658 km gar slavenajiem ”astoņtūkstošniekiem” pārvarot daudzas pārejas kas ir augstākas par 5000 m, nesot somas, kuru svars bija aptuveni 25 kg. Visa gājiena garumā kopējais kāpums, kas tika pārvarēts sastādīja 90 km.

Gājiena beigās Anastasija notievēja par 6 kg, bet Vladimirs par 29 kg.

Esam priecīgi par to, ka spējām palīdzēt un atbalstīt šo komandu, viņu iecerē. Lai arī nākotnē visi lielie plāni izdodas. Liels, liels sveiciens no visa Ceļotāja kolektīva. 

Lielais Himalaju ceļš. Tas ir viens no pasaulē garākajiem augstkalnu maršrutiem, kura kopējais garums sasniedz 4500 kilometru. Tas šķērso tādas valstis, kā Indija, Nepāla, Butāna un Tibeta. Augstākā un interesantākā daļa atrodas Nepālā.

Ideja:

Iziet visgarāko augstkalnu tūrisma maršrutu pasaulē.

Maršruts:

Šķērso visu valsts teritoriju pa maksimāli augstām kalnu takām. Maršruta garums ir 1700 km, bet kopējais kāpums – 150 000 m.

Termiņš:

No 2016. gada marta līdz jūnijam. Plāno pieveikt maršrutu 120 dienās.

Uzdevums:

– Pieveikt ceļu 1700 km garumā, šķērsojot 21 pāreju ar augstumu virs 5000 m un 2 pārejas ar augstumu virs 6000 m.

– Patstāvīgi iziet šo mazizpētīto maršrutu*.

– Informēt Jūs par mūsu panākumiem vai neveiksmēm blogā, FB vietnē.

– Savākt un publicēt informāciju par Lielo Himalaju ceļu krievu un latviešu valodā, lai padarītu to pieejamu plašākam cilvēku lokam.

– Iepazīties ar Nepālas kultūru un vietējiem iedzīvotājiem.

– Līdz 2015. gada 25. aprīlim Nepāla visā pasaulē bija zināma un populāra kā „kalnu pārgājienu Meka”. Patlaban šo valsti ir skārusi krīze, kas saistīta ar tūristu pieplūduma ievērojamu samazināšanos. Mēs ceram, ka mūsu piemērs kalpos par zaļo gaismu tiem, kuri pagaidām vēl šaubās.

– Atbalstīt vietējos iedzīvotājus, izmantojot viņu pakalpojumus un iegādājoties produktus.

* – Salīdzinājumam: līdz šim brīdim (2015. gadam) maršrutu ir izgājuši 62 cilvēki. Salīdzinājumam: līdz tam pašam laikam (2015. gadam) Everestā uzkāpušo, skaits pārsniedza 7000.

 

Vairāk informācijas par šo projektu: http://ght-nepal.com/lv/