+371 26641227
2020.gada 12.augusts
Vizma, Klāra

Keep in Straight

CEĻOTĀJS atbalsta Kārli Bardeli jeb Krustojumu, kurš šobrīd ir savā nākamajā izaicinājumā un palicis pilnīgi viens!

Keep in Straight

750 km uz polārā loka ar slēpēm

Mērķis

750 km maršruts, kas  ved tieši pa polārā loka kursu no Krievijas/Somijas robežas

pāri Somijai, Zviedrijai un Norvēģijai.

Piedzīvojums tiks īstenots ar slēpēm, līdzi velkot kamanas ar nepieciešamo ekipējumu un pārtiku. Dalībnieki iecerējuši šo slēpojumu veikt sekojot kompasam, neatkarīgi no maršruta apstākļiem (ledāji, upes, nogāzes, ezeri, kalni, mežs).

Projekta norise:

2014. gada 10. Marts – 15. aprīlis.

Distances garums:

750 kilometri (~25 km/dienā), kas ved caur trim valstīm (Somiju, Zviedriju un Norvēģiju).

Polārais loks, kā magnēts.

Tiks filmēts video materiāls pētnieciskam, piedzīvojumu sērijraidījumam par slēpojuma norisi un cilvēkiem, kuri dzīvo uz polārā loka.

Interesanti noskaidrot, kāpēc cilvēki izvēlās dzīvot vietā, kur lielāko daļu no gada jāgādā malka, jārok sniegs un vasaras mēnešos jācīnās ar moskītiem. Kas ir šis neredzamais magnēts? Vienlaicīgi projekta īstenotāji pārliecināsies vai magnēts ir pietikoši spēcīgs, lai nemainīgā kursā – tieši pa polāro loku ir iespējams noturēt precīzu līniju un šķērsot trīs valstis.

 

Komanda

Kārlis Bardelis, slēpo, velk kamanas, filmē un stāsta Kārļa komforta zona pavisam noteikti ir

Atrodoties piedzīvojumā.

Pirms sešiem mēnešiem aizgājis no darba, kas saistīts ar atkritumu pārstrādes nozari un pievērsies savai sirdslietai, tāpēc šobrīd sevi dēvē par pilna laika ceļotāju. Piedzīvojumi Kārļa arhīvā: 60 dienās veicis 6247 km ar apvidus skrituļslidām no Nordkapa līdz Gibraltāram; 17 dienās, ziemas apstākļos (līdz -­‐32C), “Pedal for no Medal” komandas sastāvā veicis 2840 km labdarības velotūrē Rīga-­‐Soči;

Ar Mārtiņu Gulbi uzkāpuši Elbrusā, Monblānā un veikuši 310 metru garu, klinšu maršruta pirmkāpienu Norvēģijā. Šajā piedzīvojumā veiks 750 km (pirmos 250 km divatā un  atlikušos 500 km

vienatnē).

Mārtiņš Gulbis, slēpo, velk kamanas un stāsta Ikdienā Mārtiņš strādā ar finanšu resursiem saistītā nozarē un par sevi joko, ka darbā ir mierīgs. Dažādas aktivitātes dabā saistījušas jau kopš bērnības,  tāpēc par garlaicību Mārtiņa piedzīvojumu dosjē nevarētu sūdzēties: Pārgājieni Aļaskas mežos, kas rezultējušies atrodot slaveno busiņu no filmas “Into the wild”; Episki pūdersniega meklējumi Francijas Alpos; Ar Kārli Bardelis uzkāpuši Elbrusā, Monblānā un veikuši 310 metru garu, klinšu maršruta pirmkāpienu Norvēģijā.

Šajā piedzīvojumā veiks 250 km, jo ātrāk mājās gaida meita, dēls un sieva par kuriem Mārtiņš ļoti rūpējas.

Seko notikumu gaitai šeit.

thumb_1782309_652051198189664_1214448832_o