+371 26641227
2021.gada 29.septembris
Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

Ceļotājs un Mammut atbalsta Latvijas labāko sportistu kāpšanas sportā Rolandu Ruģēnu!

Rolands: “Es nodarbojos ar klinšu kāpšanas sportu no 7 gadu vecuma. Šis sporta veids ir mana kaisle, un es aktīvi nodarbojos ar tā popularizēšanu Latvijā. Vadu treniņu nodarbības bērniem, jauniešiem un šī sporta veida entuziastiem, uzstādu kāpšanas maršrutus, palīdzu rīkot sacensības Latvijā, veidoju saturu mājas lapā par vienu no klinšu kāpšanas veidiem boulderingu, kas ir arī mans mīļākais klinšu kāpšanas veids (īsas un ļoti sarežģītas distances).

 

==========================================================

Latvijas izlases dalība IFSC (International Federation of Sport Climbing) un Austria Climbing organizētajās sacensībās – pasaules kausa 5. posms boulderingā Insbrukā, Austrija 20. – 21. maijā

Dalībnieki: Rolands Ruģēns

Vēl pirms nonācu Insbrukā, atnāca e-pasts, kurā bija teikts, ka sacensības aizkavēsies, jo ir pieteicies pārsteidzoši liels dalībnieku skaits, taču, kad ierados, nedomāju, ka dalībnieki būs tik daudz. Kopā 108 vīrieši un 68 sievietes, sastādot kopējo dalībnieku skaitu vairāk, kā 150 sportistu apmērā.
Šogad visi runā par to, ka dalībnieki ir kļuvuši vēl spēcīgāki un arī maršruti līdz ar to, tiek skrūvēti vēl sarežģītāki. Eiropas sacensības vienmēr ir grūtas, jo uz tām ierodas visi. Salīdzinot ar Amerikas vai Āzijas kausa posmiem, kur ierodas tikai daļa. Reāli vismaz 30 dalībnieki vīriešu konkurencē, bet noteikti vairāk un aptuveni 20 sievietes, ir tie sportisti, kas pretendē uz medaļām jebkurās sacensībās, taču pusfinālā iekļūst tikai labākie 20.
Kvalifikācija kā vienmēr sadalīta divās grupās, tātad lai tiktu pusfinālā, no katras grupas tālāk tiek labākie desmit. Grupa, kurā kāpu es, dalībnieki cīnijās par katru maršrutu, jo 4 no 5 maršrutiem bija ļoti sarežģīti, tātad jācīnās maksimāli, lai tiktu pusfinālā, otrā grupā rezultātu vairāk izšķīra mēģinājumu skaits, līdz ar to, kļūdu skaits, ko pieļauj dalībnieks.
Jau kvalifikācijā mēģināju kāpt maksimāli labi, uzrādot rezultātu 4t11 4b8, tātad četri izkāpti maršruti no pieciem. Ierindojos 5.vietā savā grupā, tātad stabili, lai tiktu pusfinālā.
Pusfināls ir ļoti atbildīgs brīdis, jo, kad no 20 ļoti spēcīgiem sportistiem ir jāatlasa 6, tad ir skaidrs, ka visu izšķirs sportistu pieļautās kļūdas, protams sportistu sniegums atkarīgs no trenētības līmeņa un maršrutu dažādības – līdzsvars, maršruti uz spēku, tehniku vai kombinēts. Atbilstoši ir sportisti, kas vairāk pieprot vienu, bet mazāk ko citu.
Tā, kā 3. kausa posmā Japāna jau tiku finālā pirmo reizi, vēlējos to pašu atkārtot vēlreiz un vēlreiz. Kā jau teicu, maršruti tik grūti, nav bijuši nekad, tāpēc nav brīnums, ka pusfinālā, tikai divi sportisti izkāpa visus maršrutus.
Mans rezultāts 2t2 4b6. It kā tikai puse no iespējamajiem maršrutiem, ko varēja izkāpt un visi bonusi, taču tas bija pietiekami, lai kā sestais iekļūtu finālā.
Sajūta fantastiska, biju tik ļoti sajūsmā, ka atkal esmu finālos. Japāna, Austrija, zinu ka varu, un tagad mans mērķis un sapnis par 1.vietu boulderinga čempionātā, vairs nemaz neliekas tik nereāls.

Ja parasti kvalifikācija un pusfināls ir grūti tad fināli ierasti ir nedaudz vieglāki, tad šoreiz, kvalifikācija grūta, pusfināls grūtāks, par finālu nemaz nerunājot.
1t3 2b8 rezultāts ne tas labākais, tomēr līdz 3.vietai pietrūka vien mēģinājumu skaits līdz bonusam, kas diemžēl bija nedaudz vairāk, kā gribētos.
Sacensības superīgas. Vēl jo vairāk, ja pirmo reizi dzīvē ir tik labi sasniegumi un tieši kausa posmā, uz kuru ieradās vislielākā konkurence.

Fināla rezultāti:
Vīrieši
1. vieta Koreja Jongwon CHON
2. vieta Japāna Tomoa NARASAKI
3. vieta Kanāda Sean MCCOLL
4. vieta Latvija Rolands RUĢĒNS

Sievietes
1. vieta Lielbritānija Shauna COXSEY
2. vieta Slovēnija Janja GARNBRET
3. vieta Japāna Miho NONAKA

==============================================================

 

Latvijas un arī Baltijas mērogā šobrīd esmu labākais, par ko liecina godalgotās vietas Latvijas un Baltijas reģiona mēroga sacensībās. Lai turpinātu savu izaugsmi, ir nepieciešami „plašāki ūdeņi”, proti, jāpiedalās Eiropas un Pasaules čempionāta posmos, kas notiek dažādās pasaules valstīs. Ne mazāk svarīgs ir arī treniņu process…”

2014.gads
1. Falkors bouldering kauss, Latvijas čempionāts  1.vieta
2. Februāra monstrs, Latvijas čempionāts   1.vieta
3. Gravity games, Lietuva  1.vieta
4. IFSC Climbing World Championship (B) – Munich (GER)    39. Vieta
5. IFSC Climbing Worldcup (B) – Laval (FRA) 2014    25. vieta
6. IFSC Climbing Worldcup (B) – Vail (USA) 2014    9. vieta
7. IFSC Climbing Worldcup (B) – Toronto (CAN) 2014   16. vieta
8. IFSC Climbing Worldcup (B) – Innsbruck (AUT) 2014   25. vieta
9. IFSC Climbing Worldcup (B) – Grindelwald (SUI) 2014    12. vieta
10. IFSC Climbing Worldcup (B,S) – Baku (AZE) 2014    17. vieta
11. IFSC Climbing Worldcup (B,S) – Chongqing (CHN) 2014         9. vieta

=============================================================

Latvijas izlases dalība IFSC (International Federation of Sport Climbing) un Austrian Climbing Federation OEWK organizētajās sacensībās -Eiropas čempionāts boulderingā Insbrukā, Austrijā, 13. – 16. maijā

Dalībnieki: Rolands Ruģēns

Dažas dienas atpakaļ norisinājās Eiropas čempionāts boulderingā, uz kuru ieradās 86 dalībnieki vīriešu konkurencē no 26 valstīm, kā arī 67 sieviešu dalībnieces no 23 valstīm.

Kvalifikācija sadalīta kā jau ierasts divās grupās, katrā pilnīgi atšķirīgi maršruti. Bet tas, kurš pēc kārtas kāpsi atkarīgs no dalībnieka vietas reitingā. Kvalifikācijas maršruti, lai arī interesanti un nebija vienkārši daudziem, no pieciem kopumā izkāpu četrus, kā rezultātā savā grupā biju ceturtais, bet kopvērtējumā 7. vietā no 20 dalībniekiem kopumā, kas iekļuva pusfinālā. No katras grupas iekļūst tikai 10 dalībnieki, tādēļ bija svarīgi būt viņu starpā. Arī grupas gandrīz vienmēr ir ļoti atšķirīgas un nekad nevar zināt kurā būs katrs sportists. No vienas pusfinālā iekļūst sportisti ar vienu vai diviem topiem, taču otrā ar maksimālu topu skaitu cīnās par mēģinājumiem. Tāds gadījums ir bieži sastopams šāda veida sacensībās.

Pusfināla maršruti pavisam citādāki, varētu pat teikt nedaudz pārvērtēti, sarežģītības ziņā. Pusfinālā kāpu 13 pēc kārtas. Maršruti visiem 20 dalībniekiem vienādi un var redzēt, ka viegli nav nevienam. No četriem maršrutiem, ko varējā izkāpt kopumā, maksimālais maršrutu skaits, ko veica tikai trīs dalībnieki bija 2 maršruti, kas, manuprāt, nozīmē, ka tomēr maršruti ir nedaudz par sarežģītu priekš četrām minūtēm, pat priekš augstas klases sportistiem. Mans rezultāts bija viens izkāpts maršruts, tāpat kā daudziem citiem dalībniekiem, ierindojoties 14. vietā Eiropas čempionātā.

Par vienu gan var pasmieties, paši organizatori mani pēc šīm sacensībām dēvēja par “Speed climber in Boulder” (Ātrumkāpējs boulderingā), par ko var pateikties šim ceturtajam maršrutam, kuru nepilnas piecas minūtes kāpu un nespēju izkāpt, taču pēdējās 7 sekundēs, burtiski uzskrēju, paņemot topa aizķeri.

Priekšā ir vēl daudz darba, bet jau drīzumā arī pārējie pasaules kausa posmi uz kuriem jau došos nedaudz pārliecinātāks un cerams, ka arī kāpšu finālos.

Fināla rezultāti:

1. vieta Jan Hojer Vācija
2. vieta Adam Ondra Čehija
3. vieta Stefan Scarperi Itālija

 

 

============================================================

Latvijas izlases dalība Lietuvas kāpšanas zāles “Miegantys Drambliai” organizētajās sacensībās“Lietuvas Boulderinga čempionāts 2015” (Lietuvos Boulderingo Čempionatas 2015), Kauņa, Lietuva, 25. aprīlī.

Dalībnieki: Rolands Ruģēns

Sestdien 25. aprīlī notika ikgadējais Lietuvas čempionāts boulderingā, šoreiz jaunajā Kauņas kāpšanas zālē “Miegantys Drambliai”. Kopējais dalībnieku skaits 95 dalībnieki – sievietes 36 un vīrieši 59. Kvalifikācijā bija 20 maršruti kategorijās no 5b līdz 8a. Kvalifikācija sadalīta divos setos, lai diezgan netraucētu varētu kāpt visi sacensību dalībnieki. Sacensībās izkāpu 13 maršrutus, kas bija pilnīgi pietiekoši, jo vērtēja 10 sarežģītākos maršrutus, ko katrs dalībnieks spēja izkāpt. Kvalifikācijā ieguvu 1. vietu.

Aptuveni 2 stundu atpūta un sekoja jau pusfināla 4 maršruti. Sacensībās vairākkārt sastopami tāli lecieni, izteikti spēka maršruti. Pēc pusfināla par vienu lieku mēģinājumu ko veicu, Lietuvas labākais kāpējs Kipras Baltrunas mani nedaudz apsteidza, tomēr finālā pierādīju, ka esmu gatavs arī Eiropas čempionātam, pārliecinoši izkāpjot visus  maršrutus no kuriem trīs ar pirmo reizi, tā iegūstot Lietuvas Boulderinga čempionātā 1. vietu.

VIDEO

Fināla rezultāti vīriešiem

1.vieta Rolands Ruģēns Latvija
2. vieta Vilimantas Petrasiunas Lietuva
3. vieta Kipras Baltrunas Lietuva

Fināla rezultāti sievietēm

1. vieta Santa Grigorjeva Latvija
2. vieta Olga Rak Krievija
3. vieta Diāna Lotiņa Latvija

 

 

===============================================================

Latvijas izlases dalība Krievijas kāpšanas zāles “Big Wall” organizētajās sacensībās “Big Wall Masters 2015” boulderingā, Maskava, Krievija, 10. – 11. aprīlī

Dalībnieki: Rolands Ruģēns

 

10. aprīlī norisinājās vērienīgs ikgadējais boulderinga festivāls “Big Wall Masters 2015”, Krievijas galvaspilsētā Maskavā.Sacensībās piedalījās aptuveni 600 dalībnieki no dažādiem Krievijas apgabaliem visā Krievijas Federācijā – Maskava, Sanktpēterburga, Jaroslavļa, Samāra, Volgograda un daudzas citas pilsētas. Sacensībās piedalījos arī es ar vēl trim dalībniekiem no Latvijas, kas piešķīra sacensībām starptautisku statusu. Sacensību kvalifikācija ilga sešos setos, katrs divas stundas ilgs, kopā 30 maršruti kategorijās no 5c līdz 7c. Trīs seti piektdienas vakarā, kurā startēja arī Latvijas sportisti un trīs seti sestdienas rītā.

Kvalifikācijā kopā ar vēl pieciem sportistiem dalīju 1. – 6. vietu. Sacensību uzdevums šoreiz nevis izkāpt visus maršrutus, bet izkāpt astoņus grūtkos, ko katrs spēj. Pirmais maršruts visgrūtākais un tā, ar katru nākamo ar vien vieglāks, 30. maršruts – visvieglākais. Princips vienkāršs, mans uzdevums bija izkāpt pirmos astoņus maršrutus, ko arī izdarīju.

Sestdienas pēcpusdienā notika pusfināls ar labākajiem 20 dalībniekiem sieviešu un vīriešu grupās.

Pusfināla sistēma, tāda pati kā pasaules kausos: 4 maršruti, katram dalībniekam 4 minūtes, lai izkāptu katru no tiem. Pusfināla maršruti visnotaļ interesanti – lecieni, vēlieni, lielas aizķeres un formas. No četriem maršrutiem izkāpu trīs, bet šos trīs, katru ar pirmo reizi.

Fināls noritēja diezgan spraigi, jo visi bija augstas klases sportisti – daudzkārtējais pasaules čempions Dmitrii Sharafutdinov, Maskavas čempions boulderingā Artjom Petrakov, 2009. gada pasaules čempions Aleksej Rubcov, kā arī Anton Sviridov, kurš veiksmīgi startē jauniešu konkurencē pasaules kausos. Finālā iekļuvu kā ceturtais, kaut gan nemaz to pats negaidīju, jo tā kā, pašlaik esmu guvis nelielu traumu, uz sacensībām devos vairāk pieredzes dēļ, bet beigās izcīnīju godpilno sudraba medaļu.

Fināla rezultāti:

Vīriešiem

Vieta Vārds Uzvārds Valsts
1. Aleksej Rubcov Krievija
2. Rolands Ruģēns Latvija
3. Artjom Petrakov Krievija
4. Dmitrii Sharafutdinov Krievija
5. Konstantin Mitin Krievija
6. Anton Sviridov Krievija

 

Uz šīm sacensībām braucu katru gadu, un katru reizi pārliecinos, cik viņas ir interesantas gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Maršrutus veido vesela profesionāļu komanda, tādā veidā katrā maršrutā ir kāda “odziņa” – sarežģīta, interesanta vieta, kustība, kas ir jāparvar. Patīkama atmosfēra, kurā prieks atgriezties.

 

 

==============================================================

LATVIJAS ATKLĀTAIS ČEMPIONĀTS KĀPŠANAS SPORTĀ “FALKORS BOULDERING 2015”

Rīga, Falkors Boulderinga centrs 13. – 14. martā

13. martā norisinājās sacensības Latvijas atklātais čempionāts kāpšanas sportā “Falkors Boulderings 2015”. Dalībnieki uz sacensībām bija ieradušies no sešām valstīm – Latvijas, Lietuva, Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Vācija. Maršrutu licējs bija Georgijs Dercgačovs, kurš ir augstas klases kāpšanas sporta pārstāvis no Krievijas, Maskavas. Vīriešu konkurencē piedalījās 46 dalībnieki, kurā Rolands Ruģēns pēc kvalifikācijas ierindojās 2. vietā. 14. martā notika fināls, kurā pēc sarežģītiem un ļoti pārdomātiem, interesantiem maršrutiem, Rolands Ruģēns tomēr izcīnīja 1. vietu

Vārds Uzvārds Valsts Klubs
1 Rolands Ruģēns Latvia Dingo
2 Vadim Timonov Russia Lu4
3 Mikhail Kochetkov Lithuania Scala Dream
4 Kipras Baltrunas Lithuania LTU
5 Jurijs Krasanovs Latvia Skala
6 Vilimantas Petrasiunas Lithuania Nihilclimbing

 

 

================================================================

LATVIJAS IZLASES DALĪBA IFSC ORGANIZĒTAJĀS SACENSĪBĀS

Climbing World international festival boulderingā
Sheffield, Lielbritānija 7. – 8. martā

7. martā Šēfildā norisinājās internacionālās kāpšanas sporta sacensības boulderingā. Sacensības apmeklēja četri Latvijas sportisti Rolands Ruģēns, Romans Pjahns, Katrīna Cirvele un Diāna Lotiņa. Kvalifikācijās skaitot abas grupas kopā vīriešiem kopā 225 dalībnieki, sievietēm 92 dalībnieces no. Sacensību kvalifikācija noritēja divās grupās. Katra ilga trīs stundas, kuras laikā uz katru maršrutu bija 3 mēģinājumi jeb iespējas šo maršrutu izkāpt. Kopā 30 maršruti. Beidzoties kvalifikācijai Latvijas dalībnieki ierindojās sekojošās vietās: Rolands Ruģēns (3. vieta), Romans Pjahns (92. vieta), Katrīna Cirvele (59. vieta), Diāna Lotiņa (21. vieta). Papildus šiem kvalifikācijas rezultātiem dalībniekus vērtēja arī kā komandu. Arī Latvijas dalībnieki bija izveidojuši komandu “Dingo” 4 cilvēku sastāvā. Šoreiz kā komandai 8. vieta starp komandām.

Uzvarētāju komanda “WAD” ietilpa tādi dalībnieki kā Ned Feehally, Thomas Caleyron, Jorg Verhoeven un Shauna Coxsey. Pusfinālā iekļūst tikai 20 spēcīgākie sportisti gan sievietēm, gan vīriešiem, tādejādi Diānai Lotiņai pietrūka tikai 7 punkti, lai apsteigtu to dalībnieci, kas kā 20. sportiste iekļuva pusfinālā. Taču Rolands Ruģēns pārliecinoši iekļuva pusfinālā, kurā bija jāizkāpj četri sarežģīti maršruti, lai ar spēcīgākājiem sacenstos finālā. Rolands Ruģēns pusfinālā iegūstot pirmo vietu, pirmo reizi iekļuva IFSC (International Federation of Sport Climbing) organizētajā finālā, kuru diemžēl sportists tik labi vairs nespēja izkāpt.

Fināla rezultāti bija sekojoši:

1. Alexander MEGOS GER Shauna COXSEY GBR
2. David BARRANS GBR Clementine KAISER FRA
3. Thomas CALEYRON FRA Diane MERRICK GBR
4. Rolands RUGENS LAT Leah CRANE GBR
5. Baptiste OMETZ SUI Chloe CAULIER BEL
6. Ben WEST GBR Vera ZIJLSTRA NED

Rolands diemžēl finālā ierindojās 4. vietā, izkāpjot finālā tikai vienu no četriem maršrutiem. Taču jebkurā gadījuma Rolandam diezgan veiksmīgs sezonas iesākums. Cerams arī pasaules kausu posmos, Rolands atradīsies starp spēcīgākajiem fināla sportistiem boulderingā.

Organizatoru reports:
http://www.climbingworks.com/the-beta/blog/2015/03/18/The_CWIF_2015_A_Report/