+371 26641227
2022.gada 17.augusts
Vineta, Oļegs

DARBA LAIKS SVĒTKOS

2.jūnijs 10:00 – 20:00
23.jūnijs – SLĒGTS
24.jūnijs – SLĒGTS
25.jūnijs – SLĒGTS
26.jūnijs – SLĒGTS

Kā pasargāt sevi no ērcēm

Kā pasargāt sevi no ērcēm? Izvēlies piemērotu apģērbu un pielāgo to tā, lai ērces nevar zem tā pakļūt. Vislabāk izvēlēties slidena, sintētiska auduma apģērbu, uz kura ērcēm grūtāk pieķerties un vieglāk tās notraukt. Bikšu galus liec zeķēs, jo visbiežāk ērces pieķeras tieši kājām. Papildus aizsardzībai vari izmantot bahilas, ko uzvilkt pāri apaviem. Lieto insektu aizsardzības līdzekli. Veikalā nopērkami Lifesystems līdzekļi, kas atbaida ne tikai ērces, bet arī citus insektus. Lifesystems līdzekļiem nepiemīt uzmācīga smarža. To sastāvā esošā aktīvās vielas dietiltuloamīda (DEET) efektivitāte pierādīta pētījumos kā iedarbīgs līdzeklis insektu, tajā skaitā ērču kodumu novēršanai. Dodies dabā ar drošu sirdi!

(more…)

Ceļotāja atbalstītais sportists Toms Petrusevičs gatavojas snovborda sezonai.

Esam priecīgi par mūsu atbalstīto sportistu Tomu Petruseviču, kurš pastāstīja mums kā viņam gāja Japānā un Austrālijā treniņnometnēs gatavojoties jaunai snovborda sezonai.

Japāna

Augusta sākumā, pa ceļam uz Austrāliju, devos uz Japānu, lai aizvadītu treniņus uz dēļa bezsniega apstākļos. Pilsētā Obuse, kura ir 240 km no Tokijas, ir pieejama treniņvieta, kur tiek imitēti trīs dažāda izmēra kalna tramplīni ar nosēdienu, kas ir kā piepūšams gaisa spilvens. Tramplīnu ieskrējieni ir izveidoti no speciāla tepiķveida mākslīgā seguma (tiek mitrināts ar ūdeni, lai labāk slīdētu), lai radītu pēc iespējas tuvāku sniega sajūtu. Uz šo vietu brauc regulāri trenēties dažāda vecuma japāņu snovbordisti un ik pa laikam iegriežas vadošie pasaules snovbordisti. Japāņiem šī ir priekšrocība. Neilgā laika periodā viņi spēj sasniegt augstāku līmeni kā jebkurš Eiropas braucējs ilgākā laika posmā. Šādas treniņu vietas Japānā ir vairākas.

Japāna mani sagaidīja ar ļoti karstu vasaru. Dienas temperatūra sasniedza līdz +35 grādiem un šādā karstumā treniņi tika aizvadīti katru dienu. Ietērpos pēc iespējas plānākā apģērbā un snovborda zābakos, treniņus vidēji aizvadīju 2,5 līdz 4h dienā. Slodze bija liela gan dēļ lielā karstuma gan kāpšanas augšā uz starta vietu, jo nebija pacēlāji.

Plāns šeit bija pieslīpēt jau apgūtos trikus un apgūt jaunus. Man pagāja laiks līdz apguvu dēļa kontroli uz mākslīgā seguma, jo nekad agrāk pa tādu nebiju braucis. Izmēģināju dažādas triku variācijas, kritu dažādos veidos (ar galvu pa priekšu, uz muguras utt.), lai gan kritieni pārsvarā bija mīksti, bet dažreiz bija arī sāpīgi piezemējumi. Visu iecerēto apgūt nepaspēju, jo pietrūka laiks. Kopumā uz kalna pavadīju 10 dienas. Ceru, ka man būs iespēja vēl šeit atbraukt trenēties, bet noteikti jābrauc būs uz garāku periodu.

Galvenā problēma bija man sazināties angliski, jo daudzi japāņi nemāk angļu valodu. Man palīdzēja ar komunikāciju un sadzīviskām lietām Japāņu pro snovbordiste Fumika, ar ko sanāca iepazīties iepriekšējās sezonas laikā, trenējoties Kolorādo, ASV. Viņa dzīvoja turpat Obuse pilsētā.

Austrālija

Pēc aizvadītām nepilnām 2 nedēļām Japānā, devos tālāk uz Austrāliju. Treneris uz Japānu man nebija devies līdz, nepietiekamā finansējuma dēļ. Ar treneri Ināru satikāmies Sidnejas lidostā, lai kopīgi aizvadītu treniņnometni Perisher parkā Austrālijā.

Lai varētu nodrošināt vasaras garāko treniņnometni Austrālijā, ierobežoto finansu resursu dēļ, meklējām atbalstu starp Austrālijā dzīvojošajiem latviešiem. Ar sakariem mums palīdzēja Dimi Pesudovs, no Austrālijas Latviešu Sporta Pārvaldes. Pateicoties viņa kontaktiem, mums ar transfēriem un sirsnīgu uzņemšanu Kanberā nodrošināja Arnis Sproģis ar ģimeni un visu nometnes garo periodu (vairāk kā mēnesi) mūs pie sevis uzņēma Ērika Veiss ģimene. Mēs arī varējām izmantot viņu auto savām vajadzībām, jo uz Perisher snovborda parku bija jābrauc 40 min, uz kurieni nekursēja nekāds sabiedriskais transports. Dzīvošana ģimenē padarīja šo periodu daudz vieglāku, vairāk varējām koncentrēties uz pašu trenēšanās procesu.

Perisher slēpošanas kūrorts atrodas Kosciusko nacionālajā parkā, un ir viens no augstākajiem Austrālijā (v.j.l.). Šogad Austrālijā bija viena no siltākajām ziemām, aukstuma un sniega periodi mijās ar lietus periodiem. Laiks bieži bija vējains, mākoņains, retāk saulains, bet centāmies izmantot katru dienu uz kalna.

Atbraucot mums, Perisher parkā trenējās praktiski visas snovborda izlases. Perisher parks ir labākā vieta, kur trenēties vasaras periodā no jūlija vidus līdz septembra vidum, jo parks šeit ir augstā līmēnī. Tādēļ arī mūsu izvēle bija doties uz šo vietu un trenēties kopā ar lābakajiem pasaules snovbordistiem. Parka šeiperi nodrošināja, lai parks priekš braucējiem būtu kreatīvs un interesants, kā arī to dienas laikā vienmēr uzturēja kārtībā. Ir lieliski trenēties parkā ar pasaules vadošajām izlasēm, jo visi šeit ir motivēti sasniegt un izdarīt vairāk, tas arī motivē mūs darīt vairāk. Daudzi braucēji arī šo laiku izmanto, lai filmētos un veidotu savas video sadaļas.Arī mēs treniņos paralēli aktīvi filmējām un izveidojām savu video sadaļu, kurā tika ietverts atskats uz treniņiem. Centāmies maksimāli pavadīt laiku uz kalna, vidēji trenējamies 4-6 stundas kā lielākā daļa snovbordistu.

Uz kalna tika strādāts pie iepriekšējās sezonas triku atkārtošanas un nostiprināšanas. Par cik Francijā, lielākoties sanāca trenēties uz reiliem (slaidu konstrukcijām), tad nebija man vairs jāiebraukājās, bet varēju uzreiz strādāt pie jauniem trikiem. Praktiski katru dienu man izdevās apgūt kādu jaunu triku, ko līdz šim nebiju taisījis.

Lielāko problēmu man treniņos sagādāja sniega konsistence. Sniega segums pārsvarā šeit bija ļoti mīkts kā putra, kas sagādāja visiem braucējiem problēmas ar nosēdieniem.

 

Ceļotāja organizētais pārgājiens

Mūsu pirmajā pārgājienā devāmies gar Roču meža rezervātu –  teritoriju dienvidos no Līgatnes–Cēsu ceļa starp Skaļupi un Amatas upi.  Šī teritorija veidota Roču meža rezervāta aizsardzībai. Kopīgi apskatījām klintis un alas, pārvarējām upes dažādos veidos. Un kas ir pats labākais – visi kopīgi pavadījām labi laiku. Prieks, ka visiem patika un gaidam nākamos pārgājienus, par tiem būs ziņa gan soc tīkolos gan arī mājaslapā. Ja rodas kādi jautājumi, tad droši rakstat uz arturs@vesspo.lv

 

Sveicam mūsu atbalstītos ultramaratonistus.

Šobrīd ir jau beidzies viens no grūtākajiem ultramaratoniem, kur piedalījās mūsu atbalstītie sportisti Aigars Beks, Dace Linde, Vilmārs Zeme. Esam ļoti priecīgi par šo sportistu sniegumu un lepni paziņojam, ka kopvērtējumā no 109 vietām mūsu sportisti finišēja 15 vietā, bet no MIX komandām 3 vieta. Apsveicam un lai arī turpmāk rezultāti paliek aizvien labāki. Super!!

Sportisti stāsta : ” Nedēļa pirms starta tika pavadīta Mont Blanc masīvā, vairākas naktis mitinoties virs 3000 metriem, lai organismu pieradinātu pie retināta gaisa. Savukārt, pa dienām veicot trekinga kāpienus vairāku stundu garumā, lai pieradinātu kājas pie takām, akmeņiem, kāpšanas. PTL nevar saukt par skrējienu, tas vairāk būtu definējams kā sarežģīts trekings kalnu apvidū, ar daudz kāpšanas elementiem, ļoti smags, brīžiem ļoti riskants, izaicinošs, bet skaists.Visā distancē organizatori nodrošina 2 lielos kontrolpunktus (97.km un 210.km), kuros iespējams gan nomazgāties, paēst, pagulēt uz matracīšiem, saņemt savu rezerves mantu somu, lai atjaunotu pārtikas krājumus mugursomā, nomainītu drēbes, paņemtu baterijas lukturiem un GPS. Lielajos kontrolpunktos bija noteikts arī kontrollaiks, kuros tos slēdz. Mums gan vienā, gan otrā bija kādas 3 stundas rezervei, bet tas arī viss, neko vairāk ar savu ātrumu neizdevās uzkrāt. Pa vidu ik pa 20-30 km ir mazie kontrolpunkti, kuros var paēst pa savu naudu, dažos ir iespēja pagulēt, dažos nav, noskaloties var labākajā gadījumā izlietnē. Var pasēdēt atpūsties, saplānot nākamā posma stratēģiju un.. doties tālāk. Pirmspēdējā posmā 27.augusta vakarā mūs beidzot noķēra pirmais lietus mākonis nedēļas laikā. Blakus ielejā un UTMB skrējējiem tika pamatīgs negaiss, bet vietā, kur mēs atradāmies nolija tikai samērā neliels lietus. Toties, kad nonācām līdz tuvākajam kontrolpunktam, satikām visas komandas, kas gājušas pirms mums, jo sacensības uz brīdi tika apturētas negaisa dēļ, kas kalnos bija sanesis pat sniega kārtu. Citiem pauze bija garāka, bet mums izdevās atpūsties labi ja 10 minūtes, kad saņēmām paziņojumu, ka var turpināt, bet pa alternatīvo ceļu. Kopumā samazināja augstumu par kādiem 400-500m, lai izvairītos no pēdējā bīstamā kalna sniega un slidenu klinšu apstākļos. Svētdienas rītā tikām lejā no kalna un atlika pēdējie 8 km pa līdzenu ceļu līdz Chamonix. Pl 9:01 svētdien 28.augustā ieskrējām (!!!) pilsētā un finišā.No 109 komandām šajā izaicinošajā sacensībā finišēja 48, mēs esam 15.vietā kopvērtējumā un 3.vietā no mix komandām. Milzīgs pārsteigums arī pašiem par tādu rezultātu.
Prieks, ka izdevās LV karogu pārnest pār finiša līniju. Un būsim priecīgi palīdzēt ar padomu tiem drosmīgajiem un trakajiem, kas uzdrošināsies nākamgad pieteikties uz maģisko pasākumu – PTL.
3419470534237134

Pārgājieni

Drīzumā veikals Ceļotājs rīkos dažāda veida pārgājienus, kuros varēs ne tikai labi pavadīt laiku un atpūsties pie dabas, bet varēs arī smelties zināšanas no mūsu zinošajiem pārgājienu ekspertiem par teltīm, apģērbu, alpīnismu, apaviem, somām (kā pareizāk tās sakrāmē, un saregulēt) u.c. Kopīgi piedalīsimies dažāda veida aktivitātēs pārvarot upes un kāpjot kokos. Sīkāka informācija par maršrutiem un dalību būs drīzumā. Sekojiet līdzi un meklēsim piedzīvojumus kopā.

Mēs atbalstām Daci Lindi, Aigaru Beku un Vilmāru Zemi grūtajos ultramaratonos.

Šogad 22. augustā plkst. 9.00 Šamonī  ( Francija) tiks dots starts vienam no pasaulē grūtākajiem ultramaratoniem-PTL.  Tā garums – 290 km, augstumu metru summa-26 500 m ( 26,5 km !)  , laika limits distances veikšanai  151 st. 30 min. PTL organizatori nodrošina tikai 2 naktsmītnes. Un tikai otro reizi  tajā piedalīsies komanda no Latvijas.  Šogad uz starta līnijas izies Mammut Latvija komanda  , kuras sastāvā startēs Dace Linde,  Aigars Beks un Vilmārs Zeme.Visi ir pieredzējuši garo distanču skrējēji, katrs atsevišķi jau ir pieveikuši UTMB, startējuši dažādos piedzīvojumu  ,orientēšanās un rogaininga mačos, kalnu pārgājienos un ultramaratonos  vasarā tuksnešos un ziemā kalnos.  Šoreiz viņi apvienojušies vienā komandā  ar nosaukumu Mammut Latvia. Savā paspārnē viņus paņēmis veikals  Ceļotājs  un  Mammut Latvia , kas arī nodrošina  ar nepieciešamo  un obligāto ekipējumu.  Komandu būtiski atbalsta arī SiS un Silva.

Pašlaik notiek intensīvs sagatavošanās darbs, lai jau augusta pirmajā pusē dotos uz Šamonī, tur veiktu aklimatizāciju un būtu gatavi startēt.  Komanda sagatavošanās posmā kā kopā, tā atsevišķi piedalījās vietējās un ārvalstu sacensībās.  Komanda labi startēja Tērvetes rogainingā. Dace kopā ar Aigaru piedalījās Rīgas rogainingā un Latvijas čempionātā rogainingā. Dace tuvākajā laikā dosies uz divām nedēļām kalnu pārgājienā. Aigars pieveica garāko distanci Madeirā, treniņprocesa ietvaros noskrēja Rīgas maratonu un atsevišķus posmus Stirnu bukā. Vilmārs  Polijā finišēja Beskidzki topor ultramaratonā , tādējādi pārbaudot savu fizisko gatavību patreizējā brīdī. Jūnija vidū viņš  piedalīsies  garo distanču skriešanas sacensībās Lietuvā.  Katram atsevišķi vēl paredzēti atsevišķi starti sagatavošanās posma ietvaros.

Mēs atbalstām Anastāsiju Bosihu un Vladimiru Žilkinu unikālā projektā – „Lielais Himalaju Ceļš”

No garā ceļojuma ir atgriezušies mūsu atbalstītie Anastasija Bosiha un Vladimirs Žilkins, uzreiz kļūstot par slavenībām. Tas, ko viņi pieveica šajās 110 dienās ir fantastiski un tajā pašā laikā grūti izprotams cilvēkam, kuram šāda veida gājieni nav pieredzēti. 

Anastasija un Vladimirs 110  dienu garumā nogāja 1658 km gar slavenajiem ”astoņtūkstošniekiem” pārvarot daudzas pārejas kas ir augstākas par 5000 m, nesot somas, kuru svars bija aptuveni 25 kg. Visa gājiena garumā kopējais kāpums, kas tika pārvarēts sastādīja 90 km.

Gājiena beigās Anastasija notievēja par 6 kg, bet Vladimirs par 29 kg.

Esam priecīgi par to, ka spējām palīdzēt un atbalstīt šo komandu, viņu iecerē. Lai arī nākotnē visi lielie plāni izdodas. Liels, liels sveiciens no visa Ceļotāja kolektīva. 

Lielais Himalaju ceļš. Tas ir viens no pasaulē garākajiem augstkalnu maršrutiem, kura kopējais garums sasniedz 4500 kilometru. Tas šķērso tādas valstis, kā Indija, Nepāla, Butāna un Tibeta. Augstākā un interesantākā daļa atrodas Nepālā.

Ideja:

Iziet visgarāko augstkalnu tūrisma maršrutu pasaulē.

Maršruts:

Šķērso visu valsts teritoriju pa maksimāli augstām kalnu takām. Maršruta garums ir 1700 km, bet kopējais kāpums – 150 000 m.

Termiņš:

No 2016. gada marta līdz jūnijam. Plāno pieveikt maršrutu 120 dienās.

(more…)

Ceļotājs atbalsta A2/ Dema velokomandu

A2 MTB komandas pamats tika likts 2011.gada rudenī, kad Biedrības ‘A2’ vadība un slēpotāji kopā ar atbalstītāju veikals CEĻOTĀJS nolēma aktīvi parādīt/pierādīt sevi arī vasaras populārās MTB sacensībās un uzturēt sevi labā sportiskā formā visa gada garumā. Komandas kodolu veido Biedrības ‘A2’ slēpošanas komandas sastāvs un pieaicinātie velobraucēji. Visi komandas dalībnieki ir aktīva dzīvesveida piekritēji. Komandas mērķis – stiprināt komandas garu, līdzvērtīgi cīnīties ar labākajiem un pārspēt viņus, kā arī popularizēt Biedrību ‘A2’, kā sportisku aktivitāšu rīkotāju, un velosipēdu zīmolu “DEMA” no veikala “EŽI”. ‘A2’ MTB komanda pierādīja sevi kā labus cīnītājus jau 2012.gada un 2013.gada SEB MTB sezonā, kad ieguva 2.vietu komandu kopvērtējumā Virši-A distancē divus gadus pēc kārtas un 2014.gadā izcīnīja 4.vietu. Arī 2016.gada sezona solās būt spraiga konkurences ziņā, kas cīņas trasē padarīs tikai interesantākas un karstākas. Kā katru gadu arī šosezon A2’ MTB komanda centīsies sasniegt augstvērtīgu rezultātu katrā posmā un sezonas kopvērtējumā.  ‘A2/DEMA’ MTB komandas  „kaujas zirgus” pabaro un ar ekipējumu nodrošina veikals/serviss „EŽI”, ieklausīties mūsu sirdspukstos un nepazust mežā mums palīdz SUUNTO, visur aizved veikals “Ceļotājs” un ar enerģiju trasē mūs uzlādē SIS. Visi kopā mēs veidojam komandu – komandu ‘A2/DEMA’ !

 

 

Mēs atbalstam Projektu „The Slowest Way to Rio” KRASTS ir sasniegts!

Sveicam Bored of Borders ar krasta sasniegšanu. Malači, Jums tas izdevās! Kopā paveikts 6000 km. Paldies puišiem par šo grandiozo notikumu, kurš ilgi paliks atmiņā, gan Kārlim un Gintam, gan arī visiem, kuri sekoja līdzi puišu piedzīvojumiem okeānā.

Mērķis:

100 dienās ar airu laivu veikt distanci no Luderitz, Namībijā līdz XXXI Vasaras Olimpisko un Paralimpisko spēļu norises vietai Riodežaneiro Brazīlijā.
Ceļā netiks izmantoti motori, buras vai citi ārēji dzinējspēki, turklāt līdzi nedosies atbalsta transports vai glābšanas kuģis — viss maršruts tiks veikts, paļaujoties tikai uz pašu spēkiem.
Par projektu
Projekta norise: 2016. gada maijs–augusts
Distances garums: 6000 km no Luderitz līdz Riodežaneiro tiks veikti ar okeāna airu laivu, šķērsojot Atlantijas okeānu.

(more…)

Apavu kopšana

Apavus ir jāpasargā no ūdens, mitriem laikapstākļiem un netīrumiem. Tā kā mitri laikapstākļi un dubļi bojā ādas dabīgās īpašības, kā piemēram temperatūras kontroli un komfortu, apava kopšana ir ļoti svarīga.

Tīrīšana
• Izmantojiet birstīti, lai notīrītu visus netīrumus, vai pabirstējiet apavu zem tekoša ūdens, lai notīrītu noturīgākus netīrumus.
• Ādas izstrādājumus nedrīkst tīrīt ar ziepēm, jo tās bojā ādas ūdensnoturību.
• Pēc apava notīrīšanas, iesmērējiet to ar atbistošu vaska vai silikonu saturošu apavu smēri, pēc tam tos nospodrinot ar mīkstu birstīti.

(more…)

Ceļotājs un Mammut atbalsta Latvijas labāko sportistu kāpšanas sportā Rolandu Ruģēnu!

Rolands: “Es nodarbojos ar klinšu kāpšanas sportu no 7 gadu vecuma. Šis sporta veids ir mana kaisle, un es aktīvi nodarbojos ar tā popularizēšanu Latvijā. Vadu treniņu nodarbības bērniem, jauniešiem un šī sporta veida entuziastiem, uzstādu kāpšanas maršrutus, palīdzu rīkot sacensības Latvijā, veidoju saturu mājas lapā par vienu no klinšu kāpšanas veidiem boulderingu, kas ir arī mans mīļākais klinšu kāpšanas veids (īsas un ļoti sarežģītas distances). (more…)